DOSZKALAJ.PL - VIDEO PORADNIKI, RECENZJE, TESTY, CIEKAWOSTKI, KURSY.

Navitel E100

Kilkanaście dni temu w nasze ręce trafiła nawigacja NAVITEL E100. Po otwarciu eleganckiego, zielonego, pudełka w folii otrzymaliśmy zestaw składający się z nawigacji, uchtywu samochodowego, kabla mini-USB oraz ładowarki samochodowej. Do sprzętu dołączony by dość obszerny podręcznik użytkownika (również w języku polskim) oraz 24 miesięczna gwarancja producenta.

e100 1

E100 5

 

Nawigacja Navitel E100 cechuje się solidnym, precyzyjnym wykonaniem. Materiał z którego jest wykonane urządzenie gwarantuje dobre trzymanie w dłoni bez poślizgu. Grafitowy kolor obudowy również przypadł nam do gustu. Model E100 wyposażony jest w 5 calowy cienkowarstwowy, dotykowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 480x272 pikseli. Urządzenie wyposażone jest złącze karty microSD umożliwiające zwiększenie pamięci do maksymalnej pojemności 32 GB. Pamięć wewnętrzna urządzenia ograniczona jest to pojemności 4 GB NAND FLASH. Pamięć RAM obejmuje 128 MB typu DDR3. Sercem urządzenia jest mikroprocesor Cortex A-7 charakteryzujący się mniejszymi wymiarami, niskim poborem mocy oraz szybkością 800 MHz. Zastosowany odbiornik GPS oznaczony jest jako MSR2112 32PIN-QFN i charakteryzuje się obecnością 66 kanałow, częstotliwością 1.575 GHz oraz dokładnością lokalizacji z przedziału 5-10 m.

e100 3

Z boku nawigacji umiejscowione są złącza: miniUSB, mini jack 3,5 mm oraz MicroUSB. Przycisk odpowiedzialny za włączanie/wyłączanie/usypianie nawigacji znajduje się na na górnym boku po lewej stronie. Po lewej stronie wyświetlacza umiejscowiony jest wskaźnik ładowania baterii. Z tyłu urządzenia znajduje się głośnik oraz przycisk resetu umiejscowiony wewnątrz obudowy.

e100 4

Navitel E100 posiada wgrany system operacyjny Windows CE6. Systemem odpowiedzialnym za nawigację i obsługę map w dostarczonym do nas modelu jest autorski program Navitel Navigator w wersji 9.7.209. Pierwsze co warto podkreślić po uruchomieniu programu to bardzo intuicyjne menu i prostota W poruszaniu się bo interfejsie. Nawigacja posiada zainstalowane mapy Europy Wschodniej - Polski, Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy. Producent gwarantuje nam dożywotnią, bezpłatną aktualizację map co jest dość dużym udogodnieniem. Mapy wyświetlane są w trybie 3D lub 2D. W trasie nawigowanie wspomaga wbudowany asystent pasa ruchu, system wyposażony jes także w rozbudowaną bazę POI i fotoradarów.
Nawigacja działa szybko, nie zawiesza się, jest czytelna nawet podczas dużego nasłonecznienia.
Za stosunkowo niewielką ceną dostajemy bardzo ergonomiczne i łatwe w obsłudze urządzenie.

 

e100 2