Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Więcej o tabliczkach informacyjnych na www.poniedzialek.pl/

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy zatem jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na budynkach, takich jak bloki, zakłady pracy, banki, szpitale. Sprawiają, że szybko odnajdziemy odpowiedni budynek. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na murach bloków, gdyż bardzo często możemy je również zauważyć w pomieszczeniach. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale także czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pokoju lub pracownika w wielkich biurowcach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z nazwami departamentów. To sprawia, że szybko znajdziemy np. referat obsługi klienta czy wydział finansowy. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – nakazywane przez przepisy BHP

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Znakują wyjścia ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, mówią o zasadach pierwszej pomocy. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, istnieją też pracownicy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (takich jak aluminium), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]