Skuteczne filtry powietrza – jak wybrać zależnie od ich przeznaczenia?

Filtry hepa h13 zamówisz na https://bit.ly/30JZFb0

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też cały czas poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry dokładne typu minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach zakładanych w biurowcach, domach lub obiektach użyteczności publicznej świetnie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, pyłki roślin bądź dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która cechuje się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry minipleat występują w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane normy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ciężkich warunkach (aż do 80°C). Takie filtry instalowane są tam, gdzie należy zachować wysokie normy sterylności powietrza, np. w przemyśle spożywczym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46