
Budowa i wynajem rusztowań
Rusztowanie jest elementem koniecznym podczas budowania nieruchomości. Dzięki niej wznoszą się nowe budowle, a te już istniejące są modernizowane. Przekonajmy się więc, jak zbudowane są rusztowania oraz kiedy wymagane jest ich użycie.
Wynajem rusztowań – jak zbudowane jest rusztowanie?
Istnieje wiele wariantów rusztowań – np. stojakowe, kozłowe, warszawskie, rurowo-złączkowe. Zbudowane są one z pionowych słupów, które spajają poziome drążki. Aby rusztowanie było stabilne i maksymalnie funkcjonalne, niezbędne są także moduły takie jak stężenie ukośne, drabiny oraz wysięgniki. Na takiej konstrukcji układa się specjalny pomost. Rusztowania wykonywane są z różnorodnych materiałów i mają wielorakie przeznaczenie. Najczęściej stosowane są do prac budowlanych, przy ich użyciu przeprowadzane są np. roboty spawalnicze czy konserwatorskie. Powszechnie wykorzystywane są do renowacji budynków – kościołów, estrad, bloków mieszkalnych, zakładów produkcyjnych. Używane są w przemyśle energetycznym, przydają się też do konserwacji kopuł czy mostów. Części składowe rusztowania wyprodukowane są z komponentów aluminiowych i stalowych rurek.
Wynajem rusztowań – postaw na profesjonalne przedsiębiorstwa
Bezpieczeństwo to priorytetowa sprawa na placu budowy. Zwróćmy uwagę na to, że określenie „rusztowanie” jest prawnie uregulowane – nakazują to względy bezpieczeństwa. Kiedy zatem planujemy prace modernizacyjne, najlepiej skorzystać z oferty doświadczonych przedsiębiorstw, które świadczą wynajem rusztowań. W takiej sytuacji mamy pewność, że struktura będzie bezpieczna oraz wytrzymała. Stawianiem rusztowania powinna zająć się osoba mająca niezbędne doświadczenie. Na rynku funkcjonują podmioty wypożyczające, instalujące, a także rozbierające niezbędne elementy. Wycena usługi jest uzgadniana indywidualnie i zależna od metrażu, okresu dzierżawy oraz ewentualnych robót montażowych.