Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Jeśli potrzebujesz ściągów szalunkowych, powinieneś odwiedzić ten adres

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]