Dźwigary – czy można je wynająć?

Dowiedz się więcej o dźwigarze na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie właściwego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są też niezastąpione przy budowie sklepień – wtedy ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, że sufit nie zapada się kilka chwil po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i typ użytych do tego surowców. Muszą one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na potężne naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, buk, topola i sosna. Ogromnie istotne jest także poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym działaniem wody, spoiw i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które na co dzień parają się budową piętrowych obiektów mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Na szczęście firmy, które rzadko akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]