Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Chcesz zamówić budowę domów drewnianych Małopolska? Zajrzyj tutaj

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to diametralnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to obecnie doskonały przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią stosują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można nierzadko w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]