Kiedy sięga się po szalunki?

Zamów szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Mają więc naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też profesjonalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki, a także sklejkę.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]