Okna drewniane wracają do łask

Zamów okna drewniane na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym typem okien. Później zostały zastąpione przez te wykonane z PCV, jednak dziś znów zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze wykonane i konserwowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć dłużej niż okna z PCV, przy czym ich kupno pochłonie porównywalną kwotę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich zastosowanie jest niezbędne – czasem po prostu nie sposób postawić na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. W jakich przypadkach więc powinniśmy ich użyć? Z czego są wykonywane?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Obecnie zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na odporność na wilgoć i promienie UV, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej wybierają drewno spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę droższe, jednak należy zaznaczyć, że wymagają rzadszych konserwacji i lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich atutem okazuje się również fakt, iż często prezentują się bardziej interesująco niż modele zrobione z krajowych gatunków drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli z PCV – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są też stosowane w czasie remontów zabytkowych budynków. Wykorzystanie pozostałych surowców będzie bowiem prowadzić do problemów w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się również wysokimi karami finansowymi.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]