Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Co trzeba wiedzieć o okna drewniane producenci?

Okna wykonane z drewna najczęściej kupowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny materiał gwarantuje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest wielką zaletą tego rodzaju elementów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z urządzaniem domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć przeróżny wygląd, barwę bądź inną fakturę, co daje duże możliwości wyboru i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, może być zatem idealnym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne zalety okien drewnianych

Drewno daje ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd i styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, wykonując piękne kształty. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budowli, znakomicie spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a wręcz dobrze działa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dopisać fakt, że jest dużo znakomitych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest bardzo prosty i nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]