Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Jeśli potrzebujesz basenów kąpielowych, odwiedź ten adres

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego typu elementów jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]