Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Zobacz, gdzie kupić sklejkę szalunkową Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]