Uchroń się przed wodą – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to kluczowy element każdej nieruchomości. Już podczas budowy trzeba zatroszczyć się o to, aby konstrukcja była solidna. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy więc przed czym zabezpiecza taka izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroń fundamenty przed naturalną wilgocią

Warunki zewnętrzne mają duży wpływ na konstrukcję domu. Niekorzystne następstwa ma szczególnie działanie wilgoci, co może prowadzić do błyskawicznej utraty ciepła. Mokre fundamenty powodują, że spada współczynnik izolacji cieplnej, a tym samym ogrzewanie staje się nierentowne. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najpopularniejszą metodą hydroizolacji, która pomaga budynek przed niekorzystnym wpływem wody oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Wykorzystuje się ją zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Fundamenty osłania się przy pomocy rozmaitych metod izolacji. Ciężką izolację wykorzystuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Natomiast w większości przypadków stosowana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże ochronić ściany przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – odrębne plany dla newralgicznych punktów

Podstawę budynku można izolować na zewnątrz i od wewnątrz. Wykorzystuje się do tego rozmaite materiały budowlane, np. papy, zaprawy cementowe, zaprawy asfaltowe czy emulsje silikonowe. Nie zapominajmy o tym, że profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na zrobieniu oddzielnych projektów dla najważniejszych punktów jak przykładowo: narożniki, załomy czy łączenia murów. Dlatego roboty warto zlecić specjalistom posiadającym duże doświadczenie w tej dziedzinie – tylko wówczas zyskamy pewność, że nieruchomość jest stosownie zakonserwowana przed oddziaływaniem wody.