Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wszystko o wypożyczalni szalunków odszukasz pod tym linkiem

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować również konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na wysokie koszty nie zawsze ekipy remontowe mają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może generować poważne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i praktyczne. Naprawdę ważna będzie też troska o korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu i dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi kontrahenci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]