Zastosowanie piaskowca elewacyjnego

Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie używany na budowach. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń, ale też na fasadach. Co dokładnie stanowi o jego powszechnym wykorzystywaniu? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy

Niesamowicie modnym materiałem wykorzystywanym w czasie urządzania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Dostępny jest w rozmaitych odmianach kolorystycznych – od łososiowego, przez złoty aż po czerwony. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie kolorami, strukturą i typem – wyróżniamy płytki gładkie, faliste, błyszczące, o ciętych krawędziach. Niektóre gatunki piaskowca charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki użyciu odrobiny innych skał. Z tego też powodu piaskowiec znakomicie spełnia rolę estetyczną – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako materiał okładzinowy. Jest doskonałym surowcem na podjazdy, fontanny oraz wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny – wytrzymały i estetyczny

Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego wielka odporność na negatywne czynniki środowiskowe. Płyty okładzinowe są w stanie przetrwać w idealnym stanie przez nawet 20-30 lat. To materiał w 100 procentach naturalny, który opiera się działaniu wiatru, mocnych opadów i będzie stanowić ogromny walor dla naszej posesji. Na rynku występuje wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i importowanych z Grecji.