kabel koncentryczny

Gdzie i jak wykorzystuje się kabel koncentryczny?

W dużej liczbie mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć ciekawy dokument lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które obecnie znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można obecnie przeróżne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą znacząco obniżać jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych tak niewielkich, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią fuzja elementów różnego rodzaju. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do montowania na zewnątrz budynków, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]