Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Wszystko o tworzeniu instalacji teletechnicznych. Kliknij w to miejsce

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura obejmująca mnóstwo rozmaitych sprzętów – od elementarnych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju funkcjonują fachowe przedsiębiorstwa, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi oferują i z urządzeń składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – multiswitche końcowe i wzmacniacze szerokopasmowe

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy jak m. in.: anteny naziemne, uchwyty antenowe, przedwzmacniacze tv, wzmacniacze kaskadowe, odbiorniki optyczne. W sprzedaży znaleźć można także wzmacniacze magistralne, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i cyfrowe stacje czołowe. Sprzęty tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w obiektach publicznych i blokach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei z reguły rozplanowywaniem sieci i produkowaniem konkretnych modułów. Sieci teletechniczne wymagają najwyższej jakości komponentów oraz specjalistycznej instalacji – stąd niezastąpiona jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – dla inwestorów budowlanych

Istotne jest również, żeby instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z tego też powodu konieczna jest kompleksowa opieka specjalistycznych przedsiębiorstw, które zagwarantują stosowne narzędzia a także zaproponują najlepsze urządzenia dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają też serwisowania, tym samym bardzo istotna jest opieka gwarancyjna. Są nią zainteresowani przede wszystkim inwestorzy budowlani.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]