Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Dowiedz się więcej o stacji czołowej na http://bit.ly/2oGZ878

Stacja czołowa to moduł, który wykorzystywany jest do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To centralny punkt, który skupia różne urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem dobrze pracującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – w szpitalach i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w hotelach, pensjonatach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona połączenie do poszczególnych odbiorników. Specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z kluczowych elementów tworzących stację czołową. Można ją sprawnie zaprogramować przy pomocy specjalistycznych aplikacji. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – przetwarzanie sygnałów różnego pochodzenia

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują awarie w transmisji obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Wiele komponentów składających się na stację czołową ma również oddzielne wejścia USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Moduły można dowolnie mieszać, uzyskując kompleksowy system antenowy.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]