Nadajnik optyczny – ważny element sieci

W tym miejscu znajdziesz nadajnik optyczny

Z uwagi na to, że prawie wszyscy używamy instalacji telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach być bardzo bezpieczne. Nie powinno więc zaskakiwać, że elementy wykorzystywane przez firmy monterskie są wysokiej klasy – tylko tak możliwe jest wykonanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi elementami są oczywiście przewody, ale – jak łatwo stwierdzić – bez innych elementów prawidłowe funkcjonowanie sieci nie będzie możliwe. Takimi ważnymi częściami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji kablowej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po nadawcy danych oraz koderze. Przygotowane informacje są tak transmitowane przewodami, a następnie transformowane przez dekoder, by trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego prawie absolutnie wyparł już pozostałe technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Żeby sieć okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania należy wykorzystać wyłącznie podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję powinien funkcjonować w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go zamówić powinniśmy wiedzieć jeszcze w czasie planowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym montażem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w razie problemów podczas instalacji – są w stanie zagwarantować specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]