kabel światłowodowy

Przeznaczenie kabla światłowodowego

Kabel światłowodowy to bez wątpienia wielkie osiągnięcie techniki. Potencjał jego zastosowania jest szeroki. Nie jest przesadą stwierdzenie, że kabel światłowodowy jest wykorzystywany niemalże w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Jest to technologia wyjątkowo rozwinięta, która charakteryzuje się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie ma zastosowania?

Kabel światłowodowy używany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest na ten moment w zasadzie nie do zastąpienia, jeśli chodzi o linie telefoniczne. Za ich sprawą połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a niebezpieczeństwo błędu jest bardzo małe bądź żadne. Sygnał jest bardzo dobre, co przekłada się na wysoką jakość tego, co słychać w słuchawce telefonu. Natomiast elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do wykonywania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie też rozgłośnie telewizyjne. Kable światłowodowe wyróżniają się niewielkim ciężarem, dzięki czemu świetnie spełniają swoje funkcje w trakcie transmisji live, ponieważ zapewniają swobodę przemieszczania się technikom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli popularna kablówka – działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania doskonałej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które obecnie znaleźć można w sprzedaży, różnią się między sobą jakością. Te najwyższej klasy podlegają na etapie wytwarzania wyjątkowo drobiazgowej kontroli technicznej, za sprawą czego nie należy obawiać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Zastosowanie stalowego drutu oraz włókna optycznego to cechy wyróżniające doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę zewnętrzną, dzięki której kabel opiera się wpływowi szkodliwych czynników i tym samym może dłużej służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie potężny krok naprzód, jeżeli idzie o stosowane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]