Biżuteria z ametystami

Jeśli poszukujesz biżuterii z ametystami, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Korei, Meksyku, Madagaskarze i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.