Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Więcej o cyrkoniach na http://tinyurl.com/zd59xrj

W jubilerstwie twórcy bardzo często stosują wiele kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a automatycznie w zauważalny sposób zwiększają wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród zgromadzonych ozdób. Znaleziono oczywiście także alternatywne sposoby dla zwykłego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet modyfikować je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Stosuje się je na przykład w medycynie (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez posiadane właściwości używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.