Duży wybór srebrnych wisiorków

Dowiedz się więcej o zawieszkach

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda i cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.