Kolczyki – rodzaje zapięć

Dowiedz się więcej o kolczykach srebrnych na ERROR

Wybierając kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko surowiec wykonania, ich wygląd i kształt, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótką listę najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia spory komfort noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w ciepłe dni, gdy nie nosi się szali, czapek ani ubrań z wysokim kołnierzem.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają przebitych uszu. Współcześnie stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, lecz prościej go zapiąć, za sprawą odchylanej klapce z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]