Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, odwiedź tę stronę

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i diamenty

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to niesłychanie stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Powszechnie uważa się, że obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo wytwarzano je ze skóry, z łodyg konopi, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoją pełną ufność do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, jednakże surowce te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, przy czym znaczący przyrost ich uznania daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z dużym brylantem, jednak możliwości swobodnego zestawiania przeróżnych metali i kamieni są ogromne. Oprócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, szmaragd bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a nawet drewno, jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych rodzajów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od wielu czynników: użytego kamienia, liczby karatów, designu czy materiału, w związku z tym każdy odszuka elegancki, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz miłości, dlatego jego koszt nie ma dużego znaczenia. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]