Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Więcej informacji o biżuteria srebrna sklep znajdziesz tutaj

Jest z ludźmi od tysięcy lat i mimo pojawienia się różnych nowatorskich wzorów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria nadal odgrywa identyczną rolę – jest swoistą ozdobą człowieka i pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie chętnie noszą kobiety i mężczyźni, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z najróżniejszych klas społecznych. Bez względu na to, które wzory cenimy, niemal zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zwykle ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dekad?

Dlaczego warto wybrać srebrną biżuterię?

Głównym atutem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno to, iż jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie wolno zapomnieć również o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niskimi cenami.

Srebrna biżuteria – jak się troszczyć?

Srebro posłuży sporo czasu, ale należy odpowiednio je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – nietrudno ją zarysować lub uszkodzić w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]