Wiszące kolczyki – odpowiednio dobrane zmienią kształt twarzy

Więcej o kolczykach wiszących.

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych typów biżuterii. Zakładają je nie tylko kobiety – od kilkunastu lat cieszą się także wzrastającym zainteresowaniem wśród mężczyzn, głównie tych ceniących sobie styl alternatywny. Nie sposób aczkolwiek kwestionować, że kategoryczna większość wzorów tworzona jest dla pań. Wyjątkowo olśniewające są szczególnie wiszące kolczyki. Bardziej rzucają się w oczy, a w rezultacie w zdecydowanie mają wpływ na to, jak inni postrzegają naszą kreację. To z tego powodu są niesłychanie popularne wśród pań w różnym wieku i noszących się w przeróżnych stylach. Wielka różnorodność kolczyków wiszących pomaga dopasować je właściwie do każdej garderoby. Jak więc dobrać kolczyki wiszące najlepiej pasujące do danej okazji? Na jakie ich aspekty powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – weź pod uwagę ich długość i design

Przy wyborze kolczyków wiszących warto wziąć pod uwagę zwłaszcza ich kształt oraz długość – to właśnie te przymioty najbardziej wpływają na to, jak ostatecznie jest widziana nasza twarz. Krótsze wiszące kolczyki sprawiają, że twarz wydaje się okrąglejsza, z kolei te dłuższe (w sprzedaży dostaniemy takie o długości nawet kilku centymetrów) rozciągają ją w pionie. Kształt kolczyków posiada tu również ogromne znacznie. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, natomiast te bardziej koliste – wręcz . W sklepach znajdziemy także kolczyki neutralne, które nie zmieniają przesadnie odbioru kształtu naszego oblicza – w tym miejscu bezwzględnie należy wspomnieć przykładowo o kolczykach łezkach.

Nie łącz kolczyków wiszących z ciężkimi bransoletami

Szukając wiszących kolczyków dobrze dopasowanych do danej sukienki powinno się pamiętać, że są one nader rzucającym się w oczy elementem. W sąsiedztwie innych wyrazistych ozdób mogą zatem sprawiać wrażenie pretensjonalności. Wobec tego powinnyśmy unikać zakładania ich do ciężkich wisiorków, bransoletek czy zegarków. Kolczyki wiszące będą za to wyglądały świetnie, jeśli w stylizacji zostaną najmocniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, że będą tworzyć spójną całość z stylizacją włosów, sukienką oraz butami.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]