Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Co trzeba wiedzieć o digital painting Photoshop?

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do malarstwa cyfrowego korzystają współcześni artyści

Jest dużo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie game devów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Krita czy Corel Painter, w których przy użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Szukaj kursu Adobe Photoshop online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

Na ogół lekcje malarstwa komputerowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże by dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać ważne techniki wykorzystania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]