Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Modelowanie 3D - poszerz swoje wiadomości!

Świat grafiki cały czas przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody preferując tworzenie swoich prac tylko w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga obecnie ogromnych nakładów finansowych – można przecież pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który równocześnie jest w pełni darmowy.

Kursy modelowania 3D polecamy w jak najmniej licznych grupach

Obsługę każdego oprogramowania można opanować we własnym zakresie, lecz proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nieraz jest niesłychanie irytujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim tym, którzy niedawno poznali Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają dopracowania i proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, aby przebiegał on w niewielkich zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i cenioną głównie w branży filmowej, projektowej i gier wideo. Poznanie oprogramowania Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu hobbyści i artyści chcący rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności lub znaleźć nowe drogi ekspresji.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]