Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie nauki malowania akwarelami? Świetnie trafiłeś! Wejdź na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym świetnym, by odczuwać z tego radość na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież wyłącznie hobby lub forma rozluźnienia się po wyczerpującym dniu i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeżeli chcesz poznać nowe techniki, trzeba postawić na kurs akwareli.

Nie tak prosto opanować akwarele – zdecyduj się na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nieskomplikowanego do stworzenia, ale wpływa na niego wiele czynników, o których początkujący twórca nie ma zazwyczaj pojęcia. Dużą rolę w samym procesie malowania ma także koincydencja – akwarele to medium, które trudno kontrolować i nawet twórcy wyrobieni w tej technice wcale nie są pewni tego, że obraz zawsze będzie idealnie taka, jak chcieli. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie potrzebną elementarną wiedzę nieodzowną do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu ciepło widziany, obojętnie, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych godzin dokładnie wyjaśniają właściwości tych farb, różnorodność technik ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd pracy.

Nauka malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasach popularyzacji internetu nietrudno odnaleźć i obejrzeć tutoriale, które uczą malowania akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez wprawnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych nieodzowne są wytyczne, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków podczas malowania. Te korekty pozwalają sprawniej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż dany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Dodatkowo lekcje z zespołem ludzi o wspólnych zainteresowaniach tworzy przyjemną aurę wsparcia, które jest niezwykle ważne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, umożliwia później trafnie ocenić swoje prace już odbyciu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]