Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

W tym miejscu zamówisz antenę SAT

Większość z nas ma we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasem zobaczyć interesujący film bądź dokument telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą aktualnie można znaleźć w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo określana jest mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka rodzajów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Obecnie zazwyczaj użytkownicy wykorzystują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie niszczały na skutek działania niekorzystnych warunków pogodowych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej jakości antena SAT będzie nam służyła długi okres czasu.

Co poza anteną satelitarną jest potrzebne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający osobne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]