Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Więcej szczegółów o shuttersami w salonie.

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie ludzie spędzają większą część dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego więc powinno się zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również komfortowe. Dowolność zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala np. na pełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć film, lub jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda kontroli przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innego powodu – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak ogromny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Na dodatek okiennice typu shutters tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich utrzymanie jest wyjątkowo proste i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]