Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Zobacz, gdzie zamówić bryczesy do jazdy konnej, wejdź na http://bit.ly/2ElnhrZ

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący też uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Ważne są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]