Bursztyn

Więcej szczegółów o biżuterii z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem zawsze jest modna – tak wśród młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – złoto Bałtyku jest zaliczany przecież do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wykonane z niego naszyjniki mogą dopasować się do najróżniejszych trendów. Aby cieszyć się jej właściwościami, musimy o bursztyn właściwie się zatroszczyć. W jaki sposób? Powie wam stworzony przez nas poradnik.

Gdzie przechowywać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to niezwykle delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana we właściwych warunkach. Bursztynowy naszyjnik musimy owinąć miękką szmatką, a następnie szczelnie zapakować w plastikowy worek oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Musimy też mieć na uwadze, by w jednej paczce nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Złoto północy nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Lepiej więc postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej za wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś w piwnicy starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal jest piękna, jednak widać jej lata. Jak ją odnowić? Próbując uczynić to sam, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej więc zrobisz, powierzając ją złotnikowi.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]