Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Kaski do jazdy konnej zamówisz na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej dostępne są dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]