Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Zajrzyj tu jeżeli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można użyć też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także wygodne. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala m.in. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed hałasem

Opcja kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Ponadto shuttersy lepiej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]