Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

Podczas aranżowania pokoi jesteśmy stawiani przed wyborem: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy zdarzają się przypadki, kiedy te komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach związanych z urządzaniem wnętrz znaleźliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień noc bądź klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: kobiecej sypialni, salonie lub dziecięcym pokoju, oprócz rolety możesz również w oknie powiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę o białej, kremowej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w mocniejszym kolorze. Urozmaici to pokój i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam dywanu, mebli, poduszek i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również mnóstwo sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. bieli, szarości, brązie, beżu). Inna propozycja to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (modne kropki, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy). Ostatnia sugestia bazuje na kontraście. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz stonowana zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny sposób na urządzenie pomieszczenia. Odważysz się sprawdzić ten stylowy duet w swoim mieszkaniu?