Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Potrzebujesz mopa z wiadrem? Skieruj się tu.

Mycie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłóg

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]