Dbaj o higienę – żel do dezynfekcji rąk

Jeśli szukasz antybakteryjnego żelu do rąk, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym cm2 skóry rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się pasożyty, wirusy i bakterie powodujące poważne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Często używane jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu dań z mięsa (głównie z drobiu), mleka czy jajek, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]