Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Skieruj się tutaj, aby zamówić profesjonalne drukarki 3D

W asortymencie CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz instrumenty. Szacuje się, iż wykorzystując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony nawet o 90%. Główne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy drukarek 3D i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Kolejnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest formą technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się prostą obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można szybko otrzymać jednakowe makiety, co jest szczególnie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w przeróżnych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest trwały i precyzyjny, a w trakcie procesu wydruku nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie występują wypaczenia.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]