drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi drewniane wejściowe – bezpieczeństwo domowników i nowoczesny design

Drzwi wejściowe mają wiele zadań – separują od zgiełku dobiegającego z ulicy, chronią mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i zabezpieczają przed włamaniem. Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe? Czemu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne nie deformują się

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoją solidność oraz cechy już od dawna cieszą się dużym uznaniem. Naturalny materiał znakomicie się prezentuje i da się go wykończyć na rozmaite sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w domu panuje komfort cieplny. Wybierając drzwi do domu trzeba rozważyć modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości ogromnym popytem cieszą się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna trójwarstwowo klejonego – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i wykrzywieniu, zatem rewelacyjnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi wejściowe są wyposażone w najlepsze uszczelki.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar

Producenci oferują także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w przypadku niestandardowych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niebanalny design. Jeżeli poszukujemy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje spersonalizowany projekt na zlecenie, a jednocześnie zagwarantuje kilkuletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, na przykład ornamentowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, wypada również położyć nacisk na inne atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Często zaopatruje się je w zabezpieczenia antywyważeniowe, dlatego wyłamanie ich jest utrudnione. Zapewnia to lokatorom stosowne bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe mają też trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg drewniany bądź aluminiowy. Aby zabezpieczyć zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji stosuje się środki impregnujące najwyższej jakości.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]