Ekspres do kawy Jura dla profesjonalistów i amatorów

Wybór właściwej kawy nie gwarantuje przygotowania doskonałego napoju. Aby zachwycić gości wyjątkowym smakiem kawy, powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednią technikę zaparzania, a także ekspres, który pozwoli na otrzymanie właściwej temperatury wody oraz ciśnienia. Pamiętają o tym projektanci z firmy Jura, którzy od niemal stulecia oferują nam doskonałe urządzenia, które mogą być użytkowane tak przez miłośników dobrej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Dlaczego więc powinniśmy wybrać ekspresy tej marki? Jakie atuty wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt odpowiedni do konkretnych potrzeb oraz uniknąć problemów w jego użytkowaniu?

Ekspres do kawy Jura dla baristów

Jura ceniona jest szczególnie ze względu na wytwarzane przez siebie ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często wybierają wyroby tej firmy, bo są one niezawodne, zaś ich konstrukcja umożliwia otrzymanie różnych rodzajów kaw – również tych wymagających spienienia mleka. Marka Jura opracowała dla zawodowych klientów mnóstwo modeli ekspresów, które zgrupowane są w kilka serii – na przykład GIGA PROFESSIONAL, Classic oraz W, a wszystkie z nich charakteryzują się odmiennym poborem mocy i opcjami przygotowania naparu.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Mimo, że sporo ekspresów firmy kierowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez trudu może być również stosowany w kuchni. Zwłaszcza, że w jej ofercie znajdziemy sporo urządzeń, które przeznaczone są akurat do eksploatowania w domu. Szczególnie dobrze zdadzą egzamin ekspresy z serii
J, C czy ENA, bo cechują się nieskomplikowaną budową i wieloma funkcjami pozwalającymi na zaparzenie świetnej kawy. Warto też wspomnieć, iż firma oferuje także akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej nietypowych typów tego naparu oraz konserwację ekspresów.