Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Jeśli chcesz kupić czapsy, powinieneś odwiedzić ten adres

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]