środki dezynfekcyjne, środki do dezynfekcji powierzchni

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Specjalistyczne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich skład

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków antyseptycznych najczęściej wchodzi poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]