Jak wybrać dobre buty na motor?

Chcesz zamówić buty motocyklowe? Skieruj się tutaj.

Buty na motocykl, podobnie jak i pozostałe elementy ubioru dla kierowców jednośladów, bardzo dobrze się prezentują i na pewno wiele osób chciałoby je mieć ze względu na sam ich design. Niemniej jednak ich podstawowymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motocyklem i zapewnienie ochrony stopy oraz goleni podczas ewentualnego wypadku.

Czym charakteryzują się rozmaite kategorie butów motocyklowych?

Kłopot z tym, które buty motocyklowe będą najstosowniejsze, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi dostaniemy kilka typów obuwia. To między innymi:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są znakomite na dość wolną, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest znacznie mniejsze, w związku z tym osłona stopy nie jest w nich kluczową cechą. Ich plusem jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się piechotą.
2. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wykonane są z materiałów ochraniających nogę przed wilgocią.
3. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest znacznie większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w odpowiednie wzmocnienia minimalizujące niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości śródstopia bądź goleni. Te buty są długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać bez motocykla.

Kupuj buty motocyklowe renomowanych firm

Kupując buty na motocykl należy najpierw określić, jakie mają mieć ogólne przeznaczenie – używanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się ciężkimi urazami w razie kraksy, z kolei buty enduro noszone jedynie do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały przebojowo, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Rolą obuwia na motor, swoją drogą jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, w związku z tym jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest niesłychanie istotna. Kupujmy więc obuwie cenionych marek. W razie niepewności trzeba zawsze skorzystać z porady bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup obuwia.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]