Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Potrzebujesz butów jeździeckich? Skieruj się tutaj

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Oczywiście nie może to zadziwiać – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę spore atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: ćwiczenie dobrej postury, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, jak również polepszenie kondycji. Poza tym ma zbawiennie oddziałuje na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz redukuje stres. Jedak by w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy właściwie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają tylko za kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. Dlatego gwarantują osłonę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, żeby wyposażyć się też w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z jakich surowców są szyte buty do jazdy konnej?

wybierając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wyprodukowane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Skóra jest z pewnością droższa, jednak opłaca się ją wybrać z uwagi na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Zalecane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieco gorzej, jednak jej niewygórowana cena jest dużą plusem.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]