Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jeśli chcesz nabyć kontener otwarty, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, rozebrane elementy drzwi i okien, jak również zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]