Jeździsz na motorze? Poznaj przydatne akcesoria motocyklowe

Dowiedz się więcej o akcesoriach motocyklowych.

Podróż jednośladem to przyjemność sama w sobie. Są metody na to, żeby jazda na na motorze zapewniała o wiele więcej uciechy, a przy tym była bezpieczna i zdecydowanie bardziej komfortowa. Umożliwią to specjalne akcesoria, w które każdy kierowca powinien wyposażyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest szeroki i znajdą się tu zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią prezencję maszyny. Opiszemy kilka najciekawszych oraz wyjątkowo przydatnych.

Akcesoria motocyklowe – deflektory przydadzą się motocyklistom kochającym szybką jazdę

Im szybciej mkniemy, tym bardziej natężony i mocniejszy strumień powietrza naciera na twarz motocyklisty. Łączy się to licznymi niedogodnościami. Silny wiatr przyczynia się do intensywnego odczuwania mrozu. Rozpędzone powietrze natęża również poziom hałasu docierający do motocyklisty i sprawia, że na szybce kasku rozpryskują się insekty, co dostrzegalnie zawęża widoczność. Podobnym problemom można tymczasem zapobiec instalując deflektor, który przekieruje nurt powietrza w inną stroną.

Pozostały praktyczny sprzęt motocyklowy

Tank pady oraz crash pady

Jazda na motorze niestety nierozłącznie związana jest z niebezpieczeństwo wypadku. Spokojny i rozważny styl jazdy w dużym stopniu minimalizuje to ryzyko, ale nie niweluje go kompletnie. Pomijając ochronę samego kierowcy, należy zadbać również o zabezpieczenie pojazdu. W tym pomogą tank pady i crash pady, innymi słowy niewielkie elementy, montowane na wielu częściach motocykla (m.in. do ramy bądź na zbiorniku paliwa). Zbierają one sporą część energii w czasie upadku, a przy tym chronią powierzchnię lakieru przed potencjalnym zarysowaniem.

Specjalny uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie oferujący innym wspólną jazdę muszą zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i wygodę. W takim wypadku niezbędny będzie uchwyt dla pasażera gwarantujący mu większą stabilność.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]