Kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo i ich rodzaje

Wszystko o Tchibo kapsułki

Technika parzenia kawa w kapsułkach jest znana od czterdziestu lat i stopniowo pozyskiwała sobie nowych miłośników. Ten wygodny system umożliwia zaparzenie napoju wysokiej jakości w niezwykle prosty sposób – wystarczy dolać wodę do pojemnika w urządzeniu, włożyć kapsułkę z kawą do dedykowanego zasobnika i zaledwie po minucie można cieszyć się aromatycznym napojem.

Jakie znamy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Znamy parę systemów takiego przygotowywania kawy. Ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo odróżniają się kształtem od innych, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w nie od jednego producenta. Problem ten tyczył się wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach oferowanych jest na rynku – także w Polsce – coraz więcej ich zamienników. Firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten stworzył linię kaw single origin, zwanych także kawą speciality. Taka kawa charakteryzuje się tym, że wywodzi się z jednego zbioru, gatunku i uprawy. Smak takiej kawy jest niepowtarzalny, bo stworzyło go mnóstwo rozmaitych składników, np. konkretne warunki atmosferyczne, które panowały w roku wzrostu roślin. Mieszanie takich kaw z dodatkami aromatyzującymi lub mlekiem zabija ich unikatowe nuty smakowe. W sprzedaży kupimy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Kolumbii i Etiopii (100% arabika), a także Angoli (100% robusta). W tych kawach mocno dostrzegalne są nuty kakaowe, kwiatowe oraz czekoladowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w pensjonatach czy urzędach, jak i w domu. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki – zwykle zamyka się w przedziale 1,20-1,50 zł. Świadczy to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza aniżeli podobny napój serwowany na stołówkach w biurze czy w kawiarniach na mieście. Przystępne ceny i nietuzinkowe wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, że coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych mieszkaniach. Z ich pomocą podamy gościom najwyższej jakości kawę podczas weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy cieszyć się kubkiem takiej kawy do ciasta, bez zamartwiania o gigantyczne koszty. Jeśli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy będą pasować do naszego urządzenia.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]