Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Znajdź kontenery rolkowe na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się dużą trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Dlaczego należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, zapobiegającą wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]